piatok 14. decembra 2018

STRAŠIDLENIE v Múzeu 2018


Aj tohto roku na Luciu som sa za @magicke.pecenie zúčastnila akcie Strašidlenie v Múzeu. Samozrejme, opäť ako jedno zo strašidiel. Vysvetlím: Ide totiž o akciu, kedy deti rozdelené do jednotlivých skupín riešia zaujímavé vedomostné úlohy v tmou zaliatom Prírodovednom Múzeu. Jediné svetlo, ktoré majú k dispozícii, tvoria ich čelovky, ktoré vrhajú na steny dlhé tiene, pri ktorých sa pohybujeme my – strašidlá :D. Oživnuté múmie, upíry, mnísi...či zombie – keď už ma tak decká hneď prekrstili, tak som sa aj prispôsobila a väčšinu večera som sa zhrbená vliekla po chodbách, s prázdnym výrazom a ťahavým „huuuuuuUUuuuu“. Minulý rok som mala kostým uhorskej šľachtičnej a keďže išlo o zelené šaty, deti ma volali „zelená víla“. Tento rok mi ostal iba „jednoduchý stredovek“ :D, takže som na nežnú prezývku mohla rovno zabudnúť. Samozrejme sme im s mojou spolu-autorkou kuchárskej knihy BB napiekli kopec karamelových muffinov, ktoré som ani nestihla odfotiť, pretože sa na ne v „objavovni“ tak vrhli, že som ani nestihla skočiť po mobil a bolo po muffinoch!
Prirodzene ma ale tešilo, že im tak chutilo! Bilancia oproti minulému roku – 3 rozplakané deti a jedna stratená taška. Prišli totiž aj mladšie detičky ako minulý rok, takže sme veľmi rýchlo skončili s naháňaním a skákaním od chrbta ako pred rokom a premenili sme sa na pomaly sa posúvajúceho strašidlá, ktoré sa pri vybraných jedincoch napriamili a prívetivo usmievali :D. Ale nakoniec sa aj taška našla, aj deti pochopili, že sme priateľské strašidlá a že ten mamut naozaj neožíva a nechodí občas len tak po múzeu. Čoskoro boli úsmevy skutočne na všetkých tvárach! (a v srdci dobrý pocit zo zmysluplnej akcie pre deti).
Strašidlenie 2017 versus Strašidlenie 2018
Z osobnejšieho hľadiska je to pre mňa tiež večer, kedy sa skvelo zabavím, doslova až vybláznim a zároveň je to moja posledná „povinnosť“ začínajú mi hneď po nej skutočné Vianoce. Obvykle máme s BB od novembra nahustené akcie, tohto roku bolo dosť proma kuchárskej knihy a potom všetko vyvrcholí Strašidlením na Luciu a je koniec. Konečne sa môžem len tak viesť na pokojnej vlne, čakajúc na Štedrý večer!

2 komentáre:

 1. V první moment jsem myslela, že jsem barvoslepá, protože tyhle šaty se mi jeví jako jasně modré a ne zelené... ale pak jsem si přečetla pečlivěji text a došlo mi, že se jedná o minulé strašení. I když, strašení to asi nebylo... a byla to naopak zajímavá a prima akce.
  Sluší ti to i v modrém, i v kostýmu!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :D áno, to sú už moje dva ročníky Strašidlenia a na tretí sa tiež chystám :)))

   Odstrániť