štvrtok 13. septembra 2018

MUST HAVE NA ĽADOVÚ PLOCHU (... podľa mňa... :)

Áno, idem zasa otravovať s amatérskym krasokorčuľovaním :D. A ak si myslíte, že som už teraz úplne mimo, tak ste na omyle. Hocijakému športu na ľade, alebo len tak korčuľovaniu sa dá venovať aj po oficiálnej sezóne - ešte stále je v Bratislave kopec ľadových plôch s celoročným prístupom na ľad pre verejnosť. Svoju neprezradím, pretože som nadšená, že je tam občas dokopy 5 ľudí a mám priestor :D. Takže.... aj keď sa venujete len obyčajnému (neobyčajnému;) korčuľovaniu, ak sa tejto činnosti predsalen chystáte venovať pravidelne, mimoriadne vám túto záľubu uľahčí vhodná výbava. Ja sama som postupnými skúsenosťami prišla k veciam, ktoré mi môj čas na ľade spríjemňujú, takže som sa rozhodla urobiť praktický článok a podeliť sa s nimi.

1. Takže úplne na prvom mieste sú korčule :D. Chalani obvykle chodia rekreačne korčuľovať vo svojich hokejových korčuliach. Ženy majú spravidla ľahšie korčule, takže veľa nemusia dumať, keď už - tak hlavne im musia dobre sadnúť a čím ľahšie, tým lepšie. Aj môj drahý na kraso-tréningu, na ktorý sa nechal nahovoriť zistil, že kraso prvky sa skrátka nenaučíte s hokejovými korčuľami. Čiže - ak chcete viac, vaše korčule musia byť ľahké a so špeciálnymi zúbkami, ktoré hokejové nemajú.
Aj ich celková čepieľka je iná, aby ste mohli pri pohybe ľahšie striedať vnútornú a vonkajšiu hranu. Takéto korčule s prednými zúbkami sa dajú zohnať za prijateľnú cenu. Najdôležitejší zúbok je ten predný. Bez neho nedáte ani východiskovú pozíciu na piruetu, keďže sa pri nej tým zúbkom máte zabodnúť do ľadu :D. Na skákanie už treba profi korčule, to už sú stovky eur, ale to nám rekreantom netreba, nie? :D Ak sa o predný zub potkýňate asi treba iba zaklopať chalanovi za okienkom, aby vytiahol roľbu xD. Čepele po ľade vždy vyutierajte dosucha. Zabránite korózii.Vždy je lepšie mať svoje, pretože korčule sa vám proste prispôsobia. A malá pomôcka. Korčuľa je dostatočne zaviazaná, keď sa šnúrky správajú ako struny na gitare, keď po nich prejdete prstom.

2. Na korčule si hneď zožeňte plastové krytky, ešte lepšie sú však látkov, ktoré sajú vlhkosť. Lepšie sa s nimi ide do šatne, kým ešte máte korčule na nohách a aj manipuluje, aspoň sa neporežete. Raz budem mať ružové... :D
3. Ďalej som našla absolútne perfektnú praktickú vec. Vak špeciálne na korčule (v pohode sa do nich zmestia aj inline). Minimálne vyzerá skvelo :D. Ale nie... perfektne sa v ňom korčule nosia, má popruh cez rameno a ešte sa vám tam zmestí aj všetko ostatné, ako peňaženka a iné väčšie, či menšie veci. Handrička na utretie čepelí napr. ;)
4. Čo sa týka oblečenia, jednoznačne sa najlepšie korčuľuje v legínach. Minimálne, keď chcete urobiť prvok ako slniečko (opakujem sa, ale kĺzanie po ľade s nohou pokrčenou v kolene a druhá sa "vlečie" po ľade za vami), tak sa to skrátka vraj nedá v rifliach. Povedal tréner, tak je to asi pravda :D. Ja mám od začiatku legíny, takže neviem :D. Ale naozaj ste v nich dostatočne voľní a ohybní.

5. Termo oblečenie. Ja už nosím iba spodnú vrstvu pod legíny a stačí mi to. Keď sa hýbete, tak vám zima nie je a netreba to preháňať, ale vyhnete sa prechladnutiu, keď budete mať aspoň termo legíny a potom je skvelé mať ešte krk v teple, čiže nákrčník to istí. Do dlhého šálu sa môžete nepríjemne zamotať, to už som zistila :D.

6. Chrániče. Nikdy som ich nemala. Ale keď už, tak podľa mňa najlepšie sú na kolená, čo vás zbaví strachu z padania na kolená, čo podľa mňa bolí na ľade viac ako na zadok, či na chrbát :D.

7. Rukavice. Žiadne lyžiarske, kvôli zime ich netreba. Ale keď padnete, skrátka je vždy príjemnejšie zdvihnúť sa z ľadu s rukavicami :D. Naozaj. Oprieť sa dlaňami o ľad je otras a ešte vám aj ostanú mokré.

Okej, dúfam že som niekomu pomohla (však nie som jediný nadšenec do krasa široko ďaleko...však však VŠAK???). Vychádzala som zo svojich osobných potrieb, skutočný športovec by vám možno povedal niečo iné. A určite ešte časom prídem k nejakým ľadovým vychytávkam :D.Zdroj.obr.
roces.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára