piatok 31. marca 2017

31.3. - Ako som prišiel na svet...

Stretli ste sa niekedy s tým, že vám vaše dieťa neverí, keď mu objasňujete nejakú skutočnosť? Niekedy sa cítim ako najmenej dôveryhodná matka na svete. Možno za to môže môj divoký nemaminkovský účes, možno fakt, že mu občas očividne klamem („keď si zješ šušeň, tak ochorieš“... „Nie, to že si na chrobáčika šliapol mu neublížilo, neboj sa, je ok“), ale mnoho vecí som mu musela ukazovať na mobile, aby pochopil, že mu netlačím do hlavy kaleráby. Napr. sme hľadali fotku Mikuláša ešte pred sviatkami a podobne.
No a teraz, keď zahliadol tehotnú ženu a nechápal, čo jej je, tak sme prišli k tomu starému známemu, že „ona tam má bábo“.
„Bábo???“ – pohľad alá *no iste! Aj ten šušeň, keď som zjedol, nič mi nebolo.
Tak sme raz doma s drahým pokračovali v štýle, že aj on teda, keď bol bábo, tak býval v maminom brušku a potom z neho vyšiel von a bol náš. Jeho pohľad hovoril za všetko, tak sme ho nakoniec zobrali k počítaču a poukazovali mu jeho novorodenecké fotky a jeho výraz, keď mu došlo, že to bábo je naozaj on, stál za to. Pochopil, že rodičom sa naozaj dá veriť!!!
Tak sme zašli ďalej a ukázali mu moje najtehotenskejšie fotky, aby mu bolo jasné, že do toho bruška sa ozaj zmestil (také tie, kde moja hlava vyzerá ako usmievajúci sa melón a vorvaň je oproti mne anorektička) a jemu došlo, že to nebude len tak, že v tom brušku asi naozaj je nejaké bábo. No a potom sa medzi všetky tie tehotenské fotky zamiešala fotka našej bielej mačky a drahý podotkol: „A ešte predtým ako sme mali teba, mali sme mačičku.“
A mladý nadšene vyhlásil: „Ty si mala v brušku aj mačičku?!!!“
Z tých očí doslova lietali iskričky – jeho matka vie produkovať biele mačky, to bude parááááda!
Tak sme ho zasa sklamali, že teda nie, zvieratko nie.
Ale zatiaľ si to pamätá dobre - včera sedel pri prababke a ukazoval na mňa sediacu pri časopisoch prstom a veľmi vážne jej vysvetľoval, že kedysi „býval u tamtej mami v brušku“.

(Potom sa ho drahý spýtal, že „Teuško a kde sú guľky?“ – poukazujúc na obrázok s guličkami, čo mal pred sebou a malý si pred celou rodinou stiahol pančuchy a trenky, že TU sú guľky... ale to už je iný príbeh)

Dúfam, že to nespôsobí problémy, keď bude v škôlke objasňovať svoje vedomosti kamarátom, ktorých zaručene priniesol bocian.

13 komentárov:

 1. =DDDD Tak teraz naozaj plačem... od smiechu.=DDDD Ale prečo som si myslela, že tieto otázky prídu tak za... hmmm.... aspoň ďalšie dva tri roky? =D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D nie že by sa vyslovene pýtal...ale on už keď niečo očividne nechápe, tak sme sa rozhodli s peťom, že nebudeme chodiť okolo horúcej kaše a s ohľadom na vek mu veci vyložíme tak ako sú xD

   Odstrániť
 2. Tak to s tými guľkami ma dostalo! :D :D :D Ten sa v živote nestratí :D Ale inak, myslím, že ste zvolili správny prístup k jeho otázke :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No dúfam, že takto nehľadá guľky aj v škôlke...:DDDDDD

   Odstrániť
 3. Haha tak tento príbeh ma naozaj dostal! Deti vedia byť veľmi zábavné. Moja mamina vie produkovať biele mačkyy? Krásny príbeh, máte s ním veselo :).

  OdpovedaťOdstrániť
 4. respect! :)
  ale tiež ako BB píše, myslela som, že sa bude pýtať neskôr :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D ... v mnohom mi už teraz pripomína pubiša xD

   Odstrániť
 5. No chce všetko vedieť ako maminka. Kým nečíta, tak sa bude pýtať :D Neskutočne som sa zasmiala. Guľky .. si viem predstaviť výrazy celej rodiny :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. áno xD po zarazenom tichu nastal výbuch smiechu xD

   Odstrániť
 6. Jejda, to je perfektní! Neuvěřitelně zvídavé děťátko na svůj věk! Tvé příhody s ním mě velmi baví :)

  OdpovedaťOdstrániť